Virhe
  • XML Parsing Error at 1:256. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:384. Error 9: Invalid character
Tietosuojaseloste Tulosta
25.05.2018 08:02

JIGOTAI RY

REKISTERI - JA TIETOSUOJASELOSTE

Tm on henkiltietolain (10 ja 24 ) ja EU:n yleisen tietosuoja-asetuksen (GDPR) mukainen rekisteri- ja tietosuojaseloste. Laadittu 24.5.2018. Viimeisin muutos 25.5.2018.

1. Rekisterinpitj

Nimi: Jigotai ry

Osoite: Harjupitklntie 19, 40950 MUURAME

Shkpostiosoite: Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen

Puhelin: 050 340 7414

2. Yhteyshenkil rekisteri koskevissa asioissa

Nimi: Ville Pokela

Osoite: Harjupitklntie 19, 40950 MUURAME

Shkpostiosoite: Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen

Puhelin: 050 340 7414

3. Rekisterin nimi

Jigotai ry:n jsenrekisteri

4. Oikeusperuste ja henkiltietojen ksittelyn tarkoitus

Yhdistyslaki (11) velvoittaa yhdistyksen hallitusta pitmn yll jsenluetteloa, johon on merkittv kunkin jsenen tydellinen nimi ja kotipaikka. Jsenluetteloa yllpidetn seuran jsenrekisteriss, johon kertn mys muita henkiltietoja seuran sisisen viestinnn sek laskutuksen mahdollistamiseksi.

Rekisterinpitj ja henkiltietojen ksittelijt saavat kyttoikeuden rekisteridyn tietoihin ainoastaan mrajaksi, rekisteridylle ilmoitettuun kytttarkoitukseen.

5. Rekisterin tietosislt

KERTTVT TIEDOT

Jsenrekisteriin kertn lajikohtaisesti seuraavat henkiltiedot:

  • Nimi, osoite, syntymaika, kotipaikka, puhelinnumero ja shkpostiosoite
  • Alaikisilt harrastajilta huoltajan nimi, puhelinnumero ja shkpostiosoite
  • Lajikohtaisesti kerttvt tiedot:
    • Judo: vyarvo

TIETOJEN KYTT

Jsenrekisterin ksittelijt kyttvt henkiln henkiltietoja ainoastaan anonymisoituna tilastotietona, seuran sisisess viestint/tiedottamistarkoituksessa, laskutukseen liittyviss toimissa tai virhetilanteiden korjaamista varten.

TIETOJEN VLITTYMINEN

Mikli tietojen kytt ei perustu muuhun oikeusperusteeseen, kysytn rekisteridylt erikseen suostumus tietojen kyttn, kyseisen palvelun kytttarkoituksen mukaisesti (esim. seuran tehdess leiri-, kilpailu- tai muita tapahtumailmoittautumisia).

6. Snnnmukaiset tietolhteet

Rekisteriin tallettettavat tiedot saadaan ainoastaan jsenelt itseltn joko paperilomakkeella kerttyn tai suoraan suoraan rekisteriin syttmll. Paperilomakkeet hvitetn tietoturvallisesti rekisteriin syttmisen jlkeen.

7. Tietojen snnnmukaiset luovutukset ja tietojen siirto EU:n tai ETA:n ulkopuolelle

Tietoja ei luovuteta snnnmukaisesti muille tahoille. Tietoja ei luovuteta EU:n tai ETA:n ulkopuolelle.

8. Rekisterin suojauksen periaatteet

Rekisterin ksittelyss noudatetaan huolellisuutta ja tietojrjestelmien avulla ksiteltvt tiedot suojataan asianmukaisesti. Kun rekisteritietoja silytetn Internet-palvelimilla, niiden laitteiston fyysisest ja digitaalisesta tietoturvasta huolehditaan asiaankuuluvasti. Rekisterinpitj huolehtii siit, ett tallennettuja tietoja sek palvelimien kyttoikeuksia ja muita henkiltietojen turvallisuuden kannalta kriittisi tietoja ksitelln luottamuksellisesti ja vain niiden henkiliden toimesta, joille se on tarpeellista.

9. Tarkastusoikeus ja oikeus vaatia tiedon korjaamista

Jokaisella rekisteriss olevalla henkilll on oikeus tarkistaa rekisteriin tallennetut tietonsa ja vaatia mahdollisen virheellisen tiedon korjaamista tai puutteellisen tiedon tydentmist. Mikli henkil haluaa tarkistaa hnest tallennetut tiedot tai vaatia niihin oikaisua, pyynt tulee lhett kirjallisesti rekisterinpitjlle. Rekisterinpitj voi pyyt tarvittaessa pyynnn esittj todistamaan henkilllisyytens. Rekisterinpitj vastaa asiakkaalle EU:n tietosuoja-asetuksessa sdetyss ajassa (psntisesti kuukauden kuluessa).

Jsenrekisterist poistetaan vuosittain jsenet, jotka eivt ole maksaneet jsenmaksua kyseess olevalle kaudelle.

10. Muut henkiltietojen ksittelyyn liittyvt oikeudet Rekisteridyll on oikeus kielt tietojensa kyttminen jsenviestintn.